top of page

Českým start-upům chybějí peníze. Státní investici by ale přijala jen desetina z nich

February 22, 2017

  • Českým start-upům v rané fázi vývoje chybí peníze investorů. V sousedních zemích "nejmladší start-upy" podporuje stát, v Česku se podobný program spustí až v půlce letošního roku.

  • Zástupci startupového trhu se bojí, že státní fond nebude mít dostatečné know-how.

  • Garant programu - ministerstvo průmyslu - ubezpečuje, že fond budou řídit zkušení odborníci.

Z GISTin UP se stává UP21

October 19, 2016

Společnost představuje nové a úspěšné projekty.

Jedno ze tří evropských kol Startup World Cup se uskuteční v březnu 2017 v Praze.

V Silicon Valley budou díky partnerství s US Market Access Center první startupy prezentovány již v lednu 2017.

Praha, 20. října 2016

„Prvních dvanáct měsíců fungování společnosti GISTin UP, zaměřující se od svého vzniku na co nejrychlejší rozvoj nových startupových projektů a řešení i na rozvoj talentů i jejich kariéry, překonalo naše očekávání,“ konstatuje šéf boardu externích poradců a partner společnosti Vítek Šubert.

 

„A to do slova i do písmene,“ doplnil změnu názvu společnosti z GISTin UP na UP21 jeden ze zakladatelů společnosti, Karel Janeček. „UP symbolizuje schopnost našeho inkubátoru v Karlíně akcelerovat jak pouhé nápady, tak i rozpracované projekty na národní či globální úroveň. A číslo 21 odkazuje na Fibonacciho nekonečnou číselnou posloupnost, jako nejlepší vyjádření našeho filozofického přístupu k projektům.“

 

Od zahájení činnosti 21. dubna 2016 k dnešnímu dni:

 

  • je řešeno celkem 15 startupů,  z toho je 9 zainvestovaných nově

  • dosud bylo do systému přihlášených 143 startupů

  • expertní týmy vybírající startupy, Idea Board a Main Board, se rozšířili celkem na 19 členů

  • pro zajištění administrace projektů nastoupilo 8 nových kolegů na plný úvazek a vznikl nový externí tým 14 expertů, mentorů jednotlivých projektů

MILIARDÁŘ JANEČEK SPOUŠTÍ INKUBÁTOR GISTINUP. PRO START-UPY PŘIPRAVIL 700 MILIONŮ KORUN

April 20, 2016

Podnikatelé Karel Janeček a Jan Nekovář  v pátek spustili projekt GISTin Up, který má pomáhat rozvoji start-upů ze střední a východní Evropy. Podpoří je částkou 700 milionů korun. Ve spolupráci s americkým US Market Access Centre (USMAC) mladým firmám pomohou se vstupem na americký trh. Jako ukázkový pilotní projekt představili start-up ShipVio, který díky mobilní a internetové aplikaci usnadňuje přepravování zásilek a snižuje také cenu této služby.

Společnost GISTin Up se chce prioritně zaměřit na co nejrychlejší rozvoj nových startupových projektů, nových firemních produktů a řešení a na rozvoj talentů i jejich kariéry. Podle šéfa boardu externích poradců Vítka Šuberta je kladen důraz na celospolečenský přínos projektu, na silný osobní rozvoj jeho nositele a na vytvoření prostředí, které umožní rychle a jednoduše začít. „Naše služby poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak i již připraveným startupům k národní či globální akceleraci nebo nositelům patentu či užitného vzoru a to bez jakéhokoliv oborového či podnikatelského omezení,“ vysvětlil Šubert.

Janeček platí, Američané dodají know-how

Spoluzakladatel, miliardář a filantrop Karel Janeček do projektu přispěl celou částkou, zatímco americký partner dodal know-how start-upového akcelerátoru. „Naplňuje se jeden z mých velkých snů. S tím, že nefunguje stát, jsem se smířil. Nesmířím se ale s tím, že 80 % lidí chodí do práce jen s cílem vydělat si peníze místo toho, aby za sebou něco zanechali a jejich potenciál je tak potlačen,“objasnil své vize Janeček.

Partnerství s USMAC pro Janečkův start-upový akcelerátor znamená příležitost, jak české a středoevropské firmy dostat na globální úroveň a umožnit jim přístup do mekky technologického průmyslu v kalifornském Silicon Valley. USMAC se od svého vzniku v roce 2011 chlubí zhodnocením více než 750 začínajících firem. „Dnes již v USA podniká více než 140 těchto firem, které celkově získaly prostřednictvím investic rizikového kapitálu více než 350 milionů dolarů (8,4 miliardy korun),“uvedl jeden z výkonných ředitelů společnosti USMAC Chris Burry. „S firmami a projekty z České republiky i regionu visegrádské čtyřky máme dlouholeté a pozitivní zkušenosti. Vždy na nás udělala veliký dojem kvalita i technické dovednosti jejich pracovníků a také podnikatelský duch, se kterým jsme se setkávali,“ zdůvodnil výběr regionu Burry.

USMAC zřídí v Praze svou pobočku, která bude kanceláře sdílet spolu GISTinem v jeho sídle v pražském Karlíně. Do českého hlavního města rovněž přesune část managementu a českým start-upům poskytne základnu stovky svých mentorů. „Největší chybou firem je, že se snaží kopírovat ty, které působí v Silicon Valley. Nejdřív je ale třeba vybudovat vlastní přístup v domovské zemi a následně začít tvořit mosty mezi původním sídlem a Silicon Valley. Musíte kultury propojovat, ne tvořit jednu globální,“ radí Burry start-upům.

První projekt spojuje dopravce se zákazníky

Prvním konkrétním projektem spolupráce je aplikace Shipvio, která propojuje odesílatele přeprav přímo s dopravci. „ShipVio zásadním způsobem mění a zdokonaluje způsob, jakým trh dnes přepravuje zboží. Umožňujeme komukoliv přepravovat jakékoliv zásilky za nejvýhodnější cenu po celé Evropě. Přístup na naši platformu má uživatel odkudkoliv, díky internetové aplikaci a také aplikacím pro mobilní telefony,“ představuje ShipVio jeho autor, mladý vysokoškolák André Dravecký, který má s problematikou logistiky dlouholeté pracovní zkušenosti.

(zdroj.http://eyemag.cz/)

Miliardář Karel Janeček spouští v Karlíně startupový inkubátor s palebnou silou 700 milionů

April 20, 2016

Na české technologické scéně je opět živo. Miliardář a spolumajitel RSJ, Karel Janeček, totiž v pražském Karlíně už brzy odstartuje jeden ze svých nových projektů, konkrétně startupový inkubátor s názvemGistinUp.Ten by podle informací, které přinesl portál Lupa.cz, měl mít na rozjezd připraveno 700 milionů Kč a soustředit by se měl především na podporu a rozvoj inovativních projektů v regionu střední a východní Evropy.

„Jsme v situaci, kdy máme jako lidská společnost ohromný potenciál, musíme ho ale jenom probudit,“ prozradil pro Lupa.cz, Karel Janeček.

Kromě Janečka pak za připravovaným projektem stojí ještě Jan Nekovář, s tím, že chod celého projektu má mít na starost Vít Šubert.

„Inkubátor není nijak tématicky omezený, musí být ale funkční. Naše služby tak poskytujeme jak začínajícím idealistům, tak startupům, které jsou připraveny na globální růst. Jakýkoliv startup, který uznává hodnoty inkubátoru, může poslat nápad. Do deseti dnů odpovíme, jak rozhodla naše rada mentorů. Každý startup pak dostane přiděleného mentora,“ prozradil pro Lupa.cz, Šubert.

A dodává…

„Na místní scéně vládne spíš konkurenční boj. My bychom chtěli do Česka přinést spíš ducha Silicon Valley,“

Pro snadnější vstup na americký trh, pak inkubátor začal spolupracovat s agenturou USMAC, s tím, že prvním projektem, který GistinUp podporuje, je startup ShipVio, jenž propojuje odesílatele s dopravci a údajně umožňuje odesílat zásilky za nejvýhodnější ceny po celé Evropě.

(Source: Czechcrunch.cz)

European Billionaire Launches new Accelerator and Selects USMAC as Silicon Valley Partner

April 24, 2016

Karel Janecek Commits investment toward New Prague-based Accelerator called GISTin Up.

Menlo Park, CA – April 25, 2016 – US Market Access Center (USMAC), a Silicon Valley-based accelerator, announced today an important new partnership with GISTINUP, a new Prague-based incubator/accelerator, which is being funded by Czech billionaire, Karel Janeček. GISTINUP is located in Prague’s district of Karlín, one of the city’s most intriguing and emerging neighborhoods for the startup community.

The official Czech language press announcement, which was released in the Czech Republic on April 21st, appears below translated to English.

 

GISTin Up officially launched today. It was established to support and develop startups in the CEE region.

GISTin Up publicly introduced ShipVio, one of the first 7 startups to receive support from the initiative.

GISTin Up also announced a partnership with the US Market Access Center (USMAC) to allow startups in their portfolio to gain access to the Silicon Valley and the US Market.

Prague, CZ – April 21, 2016 – GISTin Up is a new company, based in Prague, that aims to accelerate the development of startups, new products and solutions – and to accelerate the development of the knowledge and skills of the founders of the startups. According to Vítek Šubert, the President of GISTin’s advisory board,

“When supporting startups and the Startup ecosystem, we place a strong emphasis on helping projects that benefit society at large, on the strong personal development of the startup founders, and on creating an environment that enables a rapid and easy launch of the company. We don’t limit ourselves in terms of the stage of development of the companies. You can be a complete novice, be the owner of a patent, or have an existing Startup that is in need of national or global acceleration. We aren’t restricting ourselves to a particular sector or types of business idea.”

GISTin Up was founded by Karel Janeček and Jan Nekovář more than six months ago. They set out to create not only a strong, high quality incubator with pertinent international links, but also to focus on the ongoing development of the entrepreneurs.

GISTin Up will open an incubator and accelerator in the Prague district of Karlín. They hope to attract and encourage development of not only Czech startups, but startups from other countries as well. By working collaboratively with other programs, GISTin Up looks to provide services to the entire CEE region with ambition to grow across all of Europe within the next 3 years.

When asked why the USMAC was partnering with GISTin, Chris Burry, the co-CEO of USMAC responded:

“Both the US Market Access Center (USMAC) and I have had long-term and positive experiences with companies and projects in the Czech Republic and the Visegrad Four countries. When working with Czech startups, we have always been greatly impressed by the quality and technical skills of their workers and also by the entrepreneurial spirit we have experienced.”

Mr. Burry will manage the USMAC’s activities related to its partnership with GISTin. Mr. Burry added:

“The USMAC began offering highly structured market entry programs in 2011. Since then, we have evaluated more than 750 startups and worked with 250+ startups on their US market entry strategy. Today, over 140 of these startups have established a business in the US. Collectively, they have raised over $350m USD in venture funding and 7 have been acquired.”

GISTin UP also introduced ShipVio, the first Startup to receive support from the initiative. ShipVio is an application which links shippers directly with carriers.

“ShipVio is fundamentally changing and improving the way goods are transported on the market today. We enable everyone to carry their shipments at the best price across Europe. Users can access our platform from anywhere via our web-based and mobile applications,”

explains the founder of ShipVio, André Dravecký, a young college student, who has long-term hands-on experience with logistics.
For more information, go to:

www.gistinup.com
www.shipvio.com
www.usmarketaccess.com

(source: usmarketaccess)

1 / 1

Please reload

October 20, 2016

Startup World Cup

Startup World Cup je celosvětová startupová konference a soutěž organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Vznikla přímo v SIlicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě. Regionální kola soutěže probíhají

v 16 metropolích ve 13 zemích světa a vítězové regionálních kol se utkají

24. 3. 2017 přímo v Silicon Valley velkého finále, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Evropu budou v prvním ročníku reprezentovat Česká republika, Velká Británie a Lucembursko.

October 20, 2016

US Market Access Center

US Market Access Center (USMAC) začal nabízet vysoce strukturované programy pro vstup na trh od roku 2011. Od té doby došlo k zhodnocení více než 750 začínajících firem a spolupráci s více než 250 začínajícími firmami na tvorbě strategií pro jejich vstup na americký trh. Dnes již v USA podniká více než 140 z těchto firem. Celkově získaly prostřednictvím investic rizikového kapitálu více než 350 milionů dolarů a sedm z nich se stalo předmětem akvizice.

October 19, 2016

Startupy, které mají velký potencionál

Prvním konkrétním a úspěšným projektem inkubátoru UP21 se stala aplikace Shipvio, která propojuje odesílatele přeprav přímo s dopravci. „Zájem o ShipVio u komerčních klientů nám umožnil, že naše služby začínáme ode dnešního dne poskytovat soukromým osobám zdarma,“ informoval autor projektu André Dravecký. V těchto dnech se díky službám ShipVio vedle standardních zásilek přepravují po České republice, například i sochy proslulé Terakotové armády.

ShipVio zásadním způsobem mění a zdokonaluje způsob, jakým trh dnes přepravuje zboží. Umožňuje komukoliv přepravovat jakékoliv zásilky za nejvýhodnější cenu po celé Evropě. Přístup na platformu ShipVio má uživatel odkudkoliv, díky internetové aplikaci a také aplikacím pro mobilní telefony.

 

 

 

 

Novým projektem je Gettick. „Jedná se o první pracovní síť na světě, která spojuje společnosti a poskytuje jim prostor pro řízení vlastních a společných projektů. Obsahuje všechny hlavní pracovní nástroje: e-mail, úkoly, kalendář, chat, soubory, kontakty, poznámky a to vše přehledně uspořádané na jedné pracovní ploše. Systém zjednodušuje management a usnadňuje komunikaci. Naším cílem je pomoci malým a středním podnikům v jejich růstu a poskytnout jim silné IT zázemí zdarma,“ charakterizuje svůj projekt Alan Vyšín.

 

 

 

Díky medu napsat příběh nejen tisíců včel, ale i svůj vlastní, si dal za cíl projekt Bee Housing. „Jedná se o outsourcing chovu včel s využitím nejnovějších informačních technologií a s reálným výnosem v podobě vlastního medu, čímž chceme pomoci závratně ubývajícího počtu včelstev,” popisuje svůj záměr Jan Hollmann. Formou pronájmu úlů jednotlivým uživatelům, rodinám s dětmi a komerčním společnostem podporuje tento projekt rozvoj včely medonosné a její návrat do přírody. Mobilní aplikace zprostředkovává vlastní chov skrze on-line videostreamingu a umožňuje uživateli aktivně se zapojovat do chovu včely medonosné. Součástí aplikace je komunikace s včelmistrem a podílení se přímo na chovu prostřednictvím chatu a zobrazením aktuálních informací přímo z místa úlu. Umožňuje nepřetržitý přístup k úlům s odborným výkladem a možností starat se sám na místě o včelstvo v reálném čase a na vybraném místě.

October 19, 2016

Úspěšný inkubátor

Dosavadní výsledky nás přesvědčily, že lze vybudovat kvalitní a úspěšný inkubátor poskytující služby v regionu celé centrální Evropy pro české i zahraniční projekty. A zároveň ho také lze postavit na trvalých hodnotách rozvoje s důrazem na celospolečenský přínos jednotlivých projektů,“ říká

V. Šubert. Vzhledem k nárůstu počtu projektů a jejich administrace došlo nejen k personálnímu rozšíření týmu, ale i k organizační změně. Všechny společnosti skupiny GISTin se nově sloučily do jedné společné s názvem UP21.

 

„Již v lednu 2017 přijede z UP21 do Silicon Valley první skupina tzv. „Go Global“ startupů. Dosavadními výsledky UP21 jsme velmi mile překvapeni,“ konstatoval Chris Burry, jeden z výkonných ředitelů společnosti US Market Access Center (USMAC), který je pověřen řízením aktivit USMAC realizovaných ve spolupráci s UP21 na území Evropy. UP21 a USMAC strategicky spolupracují v regionu centrální Evropy hlavně v oblasti rozvojových a vzdělávacích programů pro startupy a jejich přípravě na expanzi na zahraniční trhy. Tato spolupráce zahrnuje i zajistění mentorů ze Silicon Valley pro expandující startupy a přípravu tzv. pitch aktivit při vyhledávání zahraničních investorů pro startupy z inkubátoru UP21.

 

I díky této spolupráci se podařilo UP21 uspět v evropské konkurenci a stát se jedním ze tří evropských pořadatelů finále Startup World Cup. „Tato opravdu prestižní akce se uskuteční v Praze v březnu 2017 a vítěz postoupí do světového finále v San Francisku. Kde vítěz získá

1.000.000 USD jako investici na svůj projekt,” doplnil tuto informaci

V. Šubert

June 23, 2016

Radost z investorů

V případě, že se rozhodnete podnikat, patří rozvoj podnikání k jakýmsi premisám činnosti. Jen málo lidí samostatně výdělečně činných, v případě, že se jim daří a o jejich práci je zájem, odmítne růstový potenciál.

Rozhodl jsem se tento příspěvek zveřejnit proto, abych pomohl odbourat obavu z jednání s investory, či zájemci, kteří projevili snahu podpořit Vaše podnikání.

Na začátku bych rád upřesnil, že své vlastní podnikání jsem začal s tím, že ho chci udržet udržitelné a to i po stránce ekonomické, to znamená, chtěl jsem společnosti dopřát růst, jen z prostředků, které si sama vydělá svým provozem.

Jak víte, dal jsem si za cíl vytvoření světa bez odpadu a plýtvání a protože to je cíl globální, věděl jsem, že potenciál je obrovský, převyšující standardy. Mnohdy to znamená nutnost změnit běžně zažitá pravidla a standardy ekonomiky, politiky, lobbistických skupin a procesů, vytvořená jen s cílem honění zisku a soustředit se na jiné, důležitější věci, například plynulost růstu, či schopnost žít a nechávat žít a to v harmonii a souladu.

I proto mne oslovila nově vzniklá skupina lidí majících prostředky, která se v čele s jedním z českých miliardářů spojila ve skupinuGISTIN UPa rozhodla se poskytovat prostředky těm,kdo chtějí změnit svět.Tímto rozhodnutím totiž mohlo být dosaženo změny přístupu i u nich samotných a to by bylo dobře.

Ovšem jak s nimi hovořit? Jak proniknout k investorům?

Jde to poměrně snadno. Stačí jim jen představit přes online formulář vlastní projekt mající hlavu a patu. Projekt, který je osloví natolik, že osloveni budete Vy sami s výzvou na jeho bližší odprezentování.

Tím mým představeným projektem byl širší koncept čisté mobility. Koncept tak široký, že by dokázal nejen změnit svět, ale i by dokázal, že komplexní čistá mobilita má skutečně pozitivní vliv na změnu klimatu a zpomalení negativních klimatických změn. A tak se stalo, že jsem byl osloven a dostal, ze dne na den, šanci odjet svůj projekt z Plzně do Prahy představit.

Bohatí lidé, Bohatá sídla, říkal jsem si. Byl jsem však mile překvapen, když jsem se na Karlínské adrese setkal s brownfieldem, technickou budovou v rekonstrukci, v níž za nenápadnými vraty, společnost sídlí. Pak stačilo vyjít pěšky do druhého patra a byl jsem v prostorách, kde si její "obyvatelé", ale i návštěvníci, dali za cíl změnit svět.

Kolem mne samí mladí muži k oblecích, kravatách a s nervózními pohledy. Většina o polovinu mladší než já a nervózní, z vystupování před lidmi co mají peněz na rozdávání. Připomnělo mi to mé první dny, po návratu z Velké Británie, kde jsem jako jeden z prvních mužů pracoval na pozici AU-PAIR, kdy jsem nastoupil do práce v renomované spediční kanceláři SCHENKER a můj kolega mne požádal, abych zavolal řediteli firmy MAPPIN & WEBB, jedinému obchodu v Čechách, jemuž mohl viset na zdi portrét britské panovnice.

"Já přeci nemohu volat řediteli" povídám třaslavým hlasem

"Proč ne?" ptá se kolega Jaroslav (textař skupiny BLUESBERRY)

"No on je ředitel a já jsem teprve nastoupil" odvětím tichým hlasem.

"Jedno ti řeknu Michaeli" povídá kolega a nadřízený, "Je jedno jaký titul má před jménem, jak je starý, kolik má titulů, nebo jakým jezdí autem, je to člověk a to ty jsi také, tak čeho se bát."

Jeho slova mi zní v uších dodnes a jen bych rád doplnil, že to bylo v době, kdy neexistovaly mobilní telefony, ani internet, tedy v době "kamenné" jak říkají ti narozeni o mnoho let později a proto telefonování bylo pro mne něčím vzácným a zároveň neobvyklým způsobem komunikace.

Přesto jsem to udělal a musím říci, že pan Michal, na druhém konci se choval přesně tak, jak Jaroslav říkal, jako člověk, bez ohledu na rozdíl ve funkci, v níž jsme se nacházeli.

S tímto přístupem pracuji a jednám s lidmi dodnes a je jedno jestli má protějšek vizitku natištěnou zlatým písmem, či své jméno jen tiše zamumlá pod vousy, když mi prodává Nový Svět.

Ale zpět k samotnému tématu, k investorům.

Po chvíli čekání a družném rozhovoru s panem Michalem, který je vstupní duší a tváří GISTINUP, jsem byl předvolán před komisi a .....

Moc hezky jsme si popovídali

Před představením projektu jsem byl totiž upozorněn, že čas je striktně limitován a prezentující má 5 minut na představení projektu a následně je 10 minut určeno na dotazy ze strany členů.

Svou prací žiji a dokáží o ní přednášet a diskutovat hodiny a dny, ale připravil jsem se na schéma tak, aby vyhovovalo standardu. Tento trochu rozhodil jeden z účastníků, který ještě dříve, než jsem se stačil představit, povídá

"Já Vás znám pane Rada, hodně jsem toho o Vás slyšel a tak jsem rád, že Vás mohu konečně poznat osobně"

Uznejte sami, že to potěší.

V každém případě, jsem v klidu hovořil a následně odpovídal na dotazy a to včetně toho,co bych si chtěl z jednání odnést, abych byl spokojený.

Pak jsem místnost plnou narozených i nenarozených lidí opustil a dopil si v předsálí svůj čaj a začal rozhovor s dalšími členy týmu, kteří přišli, aby se podívali na "blázna na elektrické jednokolce"

 

Pak následovalo pozvání a rozuzlení.

Jaké bylo?

Takové jaké jsem očekával, a já odcházel spokojen.

Čekáte-li v této fázi blogu bombastickou sumu se spoustou nul, která mne učinila šťastným, zklamu Vás. Nebude následovat. Pro peníze jsem si totiž, jak jsem řekl na úvod své prezentace, k investorům nepřišel.

Odvezl jsem si totiž něco mnohem vzácnějšího, nabídku vzájemné spolupráce na tvorbě světa bez odpadu. Kdy, Kde a V jakém objemu, není důležité, protože každá pomocná ruka, hlas či slovo jsou tím, co změnu nejen vyvolá, ono ji činí a realizuje.

Pak jsem, s podáním ruky a úsměvem, zasedací místnost opustil, abych se pustil do řeči s dalšími kolegy GISTINUP, který, jak jsem zjistil, tvoř nejen lidé s tučnými konty, ale i ti s tučnými zkušenostmi v tuzemsku i ve světě. Lidé, s nimiž se neztratí, protože všude najdou cestu a je jedno jestli to bude na chodníku, na lajně, v továrně, či vprostřed pouště.

Jsou to lidé, s nimiž mluvím stejnou řečí, a není to čeština.

Přeji proto i Vám, abyste dosáhli svých cílů a našli jste kolem sebe investory nejenom ekonomické, ale hlavně lidské, takové, s nimiž i Vy budete hovořit stejnou řečí.

P.S, Mých 15 minut se protáhlo na hodinu a to je známka toho, že jsem tento čas strávil správně.

 

Zdroj:http://radamichael.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=529057

December 06, 2016

Firmy získají přístup do amerického Silicon Valley-HOSPODÁŘSKÉ NOVINY

Karel Janeček a Jan Nekovář představili projekt GISTin UP, který bude podporovat začínající technologické firmy ze střední a východní Evropy. V první fázi na to má projekt připraveno celkem 700 milionů korun. Díky partnerství GISTinu s americkým US Market Access Centre (USMAC) firmám nabízí přístup do Mekky technologického průmyslu - kalifornského Silicon Valley.

"Z pohledu start-upové scény klademe silný důraz na celospolečenský přínos projektu. Naše služby poskytneme začínajícím idealistům, ale i připraveným start-upům k národní či globální akceleraci, a to bez jakéhokoliv oborového či podnikatelského omezení," uvedl šéf týmu externích poradců GISTin Up Vít Šubert.

Please reload

bottom of page